چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟

01

مهر-1399

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟

شاید یادگیري زبان انگلیسی مهمترین گام در ارتقاء کیفیت زندگی شما باشد. آیا هیچ فکر کرده اید که دسترسی به اطلاعاتی که دیگران از آن بی بهره اند ،چقدر می تواند جالب باشد؟ یا صحبت کردن با افراد جالبی که دیگران نمی توانند با آنها ارتباط برقرار کنند ؟ یا تحت تاثیر قرار دادن اطرافیانتان هر موقع که دهانتان را باز می کنید و یا پشت سر گداشتن دیگران با جهش هاي بزرگی که در شغل تان بر میدارید ؟ شما می توانید به همه اینها برسید، اگر خوب انگلیسی صحبت کنید.

شاید یادگیري زبان انگلیسی مهمترین گام در ارتقاء کیفیت زندگی شما باشد. آیا هیچ فکر کرده اید که دسترسی به اطلاعاتی که دیگران از آن بی بهره اند ،چقدر می تواند جالب باشد؟ یا صحبت کردن با افراد جالبی که دیگران نمی توانند با آنها ارتباط برقرار کنند ؟ یا تحت تاثیر قرار دادن اطرافیانتان هر موقع که دهانتان را باز می کنید ؟ ویا پشت سر گداشتن دیگران با جهش هاي بزرگی که در شغل تان بر میدارید ؟ شما می توانید به همه اینها برسید، اگر خوب انگلیسی صحبت کنید.
* دسترسی به اطلاعات
* گفتگو با دیگران
*پیشرفتهاي شغلی
* یادگرفتن انگلیسی آسان است
دسترسی به اطلاعات
شما به چه چیزي علاقه مند هستید ؟ علوم؟ موسیقی ؟ کامپیوتر؟ سلامتی ؟ تجارت ؟ ورزش؟
رسانه هاي امروز از قبیل اینترنت،تلویزیون و مطبوعات، دسترسی نا محدودي را به اطلاعات پیرامون موضوعات مورد علاقه تان فراهم کرده است . فراموش نکنید که ما در عصر اطلاعات زندگی می کنیم . تنها یک مشکل وجود دارد: بیشتر این اطلاعات به زبان انگلیسی است .
در اینجا چند مثال از اطلاعاتی که اگر انگلیسی بلد باشید می توانید از آنها استفاده کنید، بیان می شود :
بیشتر صفحات وب . بیش از یک میلیارد صفحه اطلاعات در اینترنت وجود دارد.این شگفت اگیز است که تنها یادگرفتن یک زبان، به خیل عظیمی از اطلاعات در پهنه اینترنت دسترسی پیدا می کنید.

کتابها. در هر موضوعی ، از سرتاسر جهان شما می توانید کتابهاي با نویسندگان آمریکایی یا بریتانیایی بخوانید،ونیز کتابهاي ترجمه شده از زبانهاي دیگر . به هر موضوعی علاقه مند باشید ،می توانید چیزي به انگلیسی درباره آن پیدا کنید.

مطبوعات. فقط مجله ها و روزنامه هاي انگلیسی زبان هستند که به راحتی در هر کجاي جهان یافت می شوند. شما براي پیدا کردن مجله هایی مانند تایم یا نیوزویک مجبور نیستید خیلی وقت صرف کنید.


علوم . زبان انگلیسی کلید دنیاي علم وفن اوري است. حدود %95مقالات علمی منتشر شده به زبان انگلیسی است که تنها حدود %50از انها مربوط به کشورهاي انگلیسی زبان می باشد.


گزارشات خبري. شبکه هاي تلویزیونی بین المللی از جمله بی بی سی وسی ان ان را در نظر بگیرید . آنها خبرها رابسیار
سریع تر و حرفه اي تر منتشر می کنند. در هر کجاي دنیا شما می توانیید به آنها دسترسی داشته باشید .


گفتگو با دیگران: انگلیسی را می توان » زبان گفتگو « نامید چرا؟ چون به نظر می رسد همه مردم جهان پذیرفته اند که براي گفتگو و ارتباط با یکدیگر از زبان انگلیسی استفاده کنند .

 • حدود یک میلیاردو نیم نفر در جهان می توانند به انگلیسی صحبت کنند. یک میلیارد نفر دیگر هم مشغول فراگیري آن هستند.
 • تقریبا همه کنفرانسها و مسابقات بین المللی به زبان انگلیسی براي برقراري ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.
 • انگلیسی ،زبان اصلی سازمانهایی از قبیل سازمان ملل متحد،ناتو و ... می باشد .

اگر شما بتوانید به انگلیسی صحبت کنید، قادر خواهید بود:

 • با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کنید مثلا می توانید عقاید ونظراتتان را در گروه هاي تبادل نظر اینترنتی بیان کنید . به افراد مورد علاقه تان ایمیل ارسال کنیدو درباره زندگی و فرهنگشان اطلاعات کسب کنید.
 • راحت تر سفر کنید . به هر کجا سفر می کنید می توانید با دیگران با دیگران ارتباط کنید – انگلیسی در بیش از 100کشور جهان مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید آدرس بپرسید،با افراد مکالمه کنید، ویا .... کمک بخواهید. کسی چه می داند ، شاید روزي انگلیسی جان شما را نجات دهد .
   

پیشرفتهاي شغلی
اگر خواهان شغل خوبی در زمینه هاي تجاري یا علمی هستید ،از پشت میز کارتان بلند می شوید و همین حالا به فراگیراي انگلیسی مشغول شوید .


دانستن انگلیسی به شما اجازه می دهد که:

 • عبارت "مسلط به زبان نگلیسی" را در رزومه خود درج کنید . بدین ترتیب شانس خود را براي بدست آوردن شغل بهتر و کسب در آمد بیشتر ،افزایش دهید .
 • دانش فنی خود را افزایش دهید. انگلیسی زبان فن اوري است،مخصوصا فن اوریهاي تراز بالایی مانند علوم کامپیوتر ،ژنتیک و پزشکی. اگر می خواهید درباره این علوم مطالعه کنید،احتمالا مجبور خواهید شد از منابع انگلیسی استفاده کنید
 • یک تاجر بین المللی باشید. این بسیار واضح است. تجارت بین المللی تنها با زبان انگلیسی میسر می شود. یادتان باشد که در دهکده جهانی به سر میبرید. بنابراین اگرمی خواهید نقشی ایفا کنید باید انگلیسی بلد باشید. تا بتوانید با تجار دیگر ارتباط داشته باشید،در کنفرانس ها و همایش ها شرکت کنید،روزنامه ها و مجلات تجاري بخوانید و...
 • دانشجو ومحقق بهتري باشید . می توانید با دانشمندان کشورهاي دیگر مکاتبه کنید. در همایش هاي بین المللی
  شرکت کنید و با مطالعه مجلات و کتب،از یافته هاي جدید با خبر شوید.

یاد گرفتن انگلیسی آسان است

انگلیسی نه فقط مفیدترین زبان دنیاست ، بلکه یکی از آسان ترین زبانها براي یادگیري و استفاده محسوب می شود:

 • الفباي ساده
 • حالت جمع آسان
 • کوتاهی کلمات
 • انگلیسی همه جا یافت می شود